Nowy numer 22/2020 Archiwum

To on kupił skradziony pierścień prymasa?

Policja zatrzymała 55-letniego właściciela lombardu z Konina. Jest podejrzany o kupno skradzionego z katedry gnieźnieńskiej pierścienia prymasa Stefana Wyszyńskiego. Istnieje przypuszczenie, że klejnot mógł zostać bezpowrotnie zniszczony. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży pierścienia doszło w lutym tego roku. Był on wykonany ze srebra, pozłacany na całej powierzchni. Na pierścieniu umieszczony był wizerunek Matki Boskiej w otoczeniu kilku kamieni szlachetnych. Pierścień prymasa Wyszyńskiego był jednym z eksponatów wystawy, znajdującej się wewnątrz katedry. Eksponaty były umieszczone w specjalnej gablocie. Sprawca włamał się do niej przy pomocy dopasowanego klucza.

W końcu marca policjanci ze specjalnej grupy poszukiwawczej natrafili na trop złodziei w okolicach Tczewa w woj. pomorskim. Ustalili, że zameldowali się oni w hotelu w Pelplinie. Doszło do zatrzymania trzech osób, wśród których był Mieczysław W. i Barbara R. Podczas przeszukania pokoju hotelowego i samochodu, którym dysponowali, policjanci znaleźli klucze, wytrychy i inne urządzenia, służące do włamań.

« 1 »
  • ewa
    24.05.2011 12:26
    ale za co ta kara? to juz nie mozna zastawić lub sprzedać złota i srebra w lombardzie? przecież po to własnie one sa!!! czy ten człowiek miał obowiazek wiedzieć jak wyglądał pierścien prymasa, bo ja na przyklad nie wiedziałam...tyle ludzi korzysta z usług lombardów i chyba trudno rozpoznać wśród nich złodziei...jakaś naciagana sprawa...ruchy pozorowane naszej policji
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama