Nowy numer 13/2020 Archiwum

S.O.S dla Afryki

Na krakowskim Rynku Głównym stanęły w niedzielę pigmejskie chatki. Można było spróbować miodu z Afryki i afrykańskich pączków. Bracia kapucyni w ten sposób zachęcali krakowian do przekazania datków na budowę szkoły w Republice Środkowoafrykańskiej.

Zorganizowana po raz drugi akcja "S. O. S. dla Afryki" przebiegała pod hasłem: "Nie bądź sknerą, nie szarp sznura, wrzuć banknocik do kaptura".

"Chcemy wybudować szkołę dla ok. 200 dzieci w Nzoro w Republice Środkowoafrykańskiej. Obecnie dzieci muszą uczyć się w starych i ciasnych pomieszczeniach. Na nową placówkę potrzeba ok. 120 tys. zł" - mówił PAP prezes Fundacji Kapucyni i Misje o. Benedykt Pączka.

W Afryce przebywa 12 misjonarzy z Krakowskiej Prowincji Kapucynów. Dzięki zeszłorocznej zbiórce oraz akcji "CZADowa tablica" udało się zebrać 120 tys. zł i powstała szkoła w parafii Gore w Czadzie.

Wolontariusze akcji "S.O.S dla Afryki" zbierają datki także na ulicach Krakowa. Podczas niedzielnej imprezy na Rynku można było: przymierzyć pigmejska spódniczkę, nauczyć się afrykańskich tańców, wziąć udział w licytacji masek i pamiątek, a także porozmawiać z uczestnikami wyprawy podążającej śladami Kazimierza Nowaka, który w latach 1931-36 samotnie objechał Afrykę.

Grał zespół KapBand. Wystąpią też Arka Noego, a wieczorem Maleo Reggae Rockers

CzadowaTablica - SOS dla Afryki
gloria24PL

« 1 »

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama