Nowy numer 09/2024 Archiwum

Sposób na Lexusa. O rosyjskich metodach kupowania tego, co zakazane

Paliwo od firmy omijającej sankcje kupował Pentagon, a przez fiński port trafiły do Tomska luksusowe auta z Kanady. Rosja stara się omijać zachodnie sankcje.

Unia Europejska pracuje nad dwunastym już pakietem sankcji na Rosję. Dotychczasowe ograniczenia dały się rosyjskiej gospodarce we znaki, ale nie na tyle, by uniemożliwić prowadzenie wojny. Jest wiele sposobów na ominięcie europejskich zakazów, a utracone dochody z handlu surowcami z Europą częściowo rekompensują interesy z Indiami i Chinami, które nie przyłączyły się do sankcji.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Jakub Jałowiczor

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynał w radiu „Kampus”. Współpracował m.in. z dziennikiem „Polska”, „Tygodnikiem Solidarność”, „Gazetą Polską”, „Gazetą Polską Codziennie”, „Niedzielą”, portalem Fronda.pl. Publikował też w „Rzeczpospolitej” i „Magazynie Fantastycznym” oraz przeprowadzał wywiady dla portalu wideo „Gazety Polskiej”. Autor książki „Rzecznicy”. Jego obszar specjalizacji to sprawy społeczno-polityczne, bezpieczeństwo, nie stroni od tematyki zagranicznej.
Kontakt:
jakub.jalowiczor@gosc.pl
Więcej artykułów Jakuba Jałowiczora