Nowy numer 09/2024 Archiwum

Niezwykły kalendarz adwentowy

Ciekawa propozycja i pomoc dla dzieci w przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia.

Kalendarz adwentowy prawdopodobnie wszystkim w pierwszej chwili kojarzy się z ukrytymi czekoladkami za okienkami kolorowych pudełek. Oczywiście są również inne propozycje w ostatnim czasie, choć na ile faktycznie pomagają w przygotowaniu do Świąt, bywa wątpliwe.

Jednak ten kalendarz zdecydowanie pomoże waszym dzieciom, a może także i wam przy okazji, w przeżyciu tego niezwykłego czasu oczekiwania, jakim jest Adwent.

Wydawnictwo Salezjańskie wśród nowych propozycji książkowych ma właśnie "Biblijny kalendarz adwentowy". Dla tych, którzy lubią kolorować będzie to dodatkowa atrakcja, ponieważ na każdy dzień przygotowany jest rysunek do pokolorowania. Razem z naszymi pociechami możemy przeżyć wspólną przygodę, a nawet "cofnąć się w czasie".

Od 1 do 25 grudnia codziennie zapoznajemy się z jedną historią dotyczącą konkretnych ludzi, miejsc, a czasem wyrazów związanych z oczekiwaniem na Święta Bożego Narodzenia. Ten kalendarz to także taki mini przewodnik po Biblii. Zaczynamy od słowa "Mesjasz", w międzyczasie przeczytamy informacje o Józefie i Maryi,  Nazarecie, zwiastowaniu, prorokach czy dziadkach Pana Jezusa.

Codziennie czeka też na nasze pociechy (a może właśnie i na nas) konkretne zadanie. Maluchy zachęcane są do uczestniczenia w roratach, bycia lepszymi dla drugich, do tego, by mówić innym dobre słowa, modlitwy, poznania historii swojej parafii. Jest tu też zachęta do spędzenia czasu z rodzicami. 

"Biblijny kalendarz adwentowy" jest świetnym punktem wyjścia do różnych rozmów z naszymi dziećmi. Będzie też fajną pamiątką przeżytego Adwentu, do której można wracać. Czekoladki zjemy, a do obrazków, czytanek, zadań możemy wracać z dziećmi nie tylko w Adwencie. 

Przeczytaj też: "Opowiadania bożonarodzeniowe i adwentowe"

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy