Nowy numer 50/2019 Archiwum

Co to znaczy "od najbliższego możliwego numeru"?

W odpowiedzi na pytanie "kiedy najszybciej mogę otrzymać Gościa Niedzielnego w prenumeracie", padła odpowiedź - "od najbliższego możliwego numeru". Co to oznacza?

W odpowiedzi na pytanie "kiedy najszybciej mogę otrzymać Gościa Niedzielnego w prenumeracie", padła odpowiedź - "od najbliższego możliwego numeru". Co to oznacza?

Punktem wyjścia do założenia prenumeraty, jest odnotowana i potwierdzona wpłata na wyciągu bankowym. Z doświadczenia można powiedzieć, iż najszybciej przelewane są kwoty z kont internetowych i przelewów wpłacanych w banku (wpłata pojawia się na wyciągu jednego dnia), nieco wolniej realizowane są przelewy nadawane w urzędach pocztowych (od dwóch do czterech dni) oraz przekazy pocztowe wysyłane pod adres redakcji (do tygodnia).

Wyjaśnijmy to na przykładzie - poniżej mamy kalendarz na miesiąc marzec:

Kalendarz

Jeżeli wpłaty widnieją na wyciągach z dni od 4 do 10 marca, najbliższy możliwy numer w wysyłce prenumeraty, to wydanie 11 na niedzielę 21 marca, natomiast wpłaty zarejestrowane na wyciągach z datami od 11 do 17 marca - tu najbliższym możliwym numerem będzie wydanie 12 na niedzielę 28 marca.

Pamiętajmy, że wyciąg bankowy dotyczy dnia poprzedniego, czyli posługując się naszym kalendarzem, na przykład wyciąg z dnia 4 marca obejmuje wpłaty zarejestrowane do dnia 3 marca włącznie.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama