Nowy numer 28/2018 Archiwum

Marsz Żywych dotarł do byłego Auschwitz II

Uczestnicy Marszu Żywych przeszli w poniedziałek przez Bramę Śmierci i weszli na teren byłego obozu zagłady Auschwitz II - Birkenau, gdzie odbędą się uroczystości ku czci ofiar holokaustu.

Droga obozowa od tak zwanej Bramy Śmierci do pomnika ofiar obozu zapełniła się żydowską i polską młodzieżą. Powiewają flagi różnych krajów. Młodzieży towarzyszą między innymi były naczelny rabin Izraela Meir Lau, a także wiceszef Konferencji Prezydentów Głównych Organizacji Żydowski w Ameryce Malcolm Hoenlein i filmowiec Branko Lustig, który był producentem filmu "Lista Schindlera".

Nad pomniku ustawionych jest sześć ogromnych pochodni, które symbolizują między innymi: sześć milionów żydowskich ofiar nazizmu, żydowskie dzieci zgładzone przez Niemców, Sprawiedliwych, którzy ratowali Żydów z narażenie własnego życia, a także państwu Izrael. Zapłoną w trakcie głównej uroczystości.

 

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama