GN 28/2018 Archiwum

Czas wypełnić papieską naukę

Benedykt XVI w różnych językach zachęca do podążania śladami Jana Pawła II

W kilku językach świata papież Benedykt XVI podziękował pielgrzymom z różnych stron Ziemi za przybycie na Beatyfikację. Zachęcił do naśladowania przykładu wierności wobec Chrystusa i świętości. "Wszystkim życzę wstawiennictwa nowego błogosławionego" - mówił po Portugalsku.

"Nie lękajcie się prawdy, bo prawda jest gwarancją wolności" - powiedział papież po polsku.

"Mamy jeszcze żywo przed oczami błogosławionego Jana Pawła II, który głosił nam nowość Ewangelii" - mówił po Niemiecku, pozdrawiając swoich rodaków.

Papież pozdrowił Polaków uczestniczących w beatyfikacji zarówno osobiści, jak też tych, którzy łączą się z Rzymem za pośrednictwem mediów. "Niech wyprasza dla waszej ojczyzny dar pokoju" - mówił papież.

Na zakończenie papież podziękował Włochom za trud przygotowania uroczystości beatyfikacyjnych i udzielił wszystkim swego apostolskiego błogosławieństwa.

Potem papież udał się do bazyliki św. Piotra, by oddać hołd szczątkom nowego błogosławionego, które od tej pory oficjalnie stały się relikwiami.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama