Nowy numer 39/2023 Archiwum

Ronaldo ochrzcił się w Kościele katolickim

Legendarny piłkarz brazylijski Ronaldo, a właściwie Ronaldo Luis Nazário de Lima, przyjął chrzest w Kościele katolickim. „Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy. „Zostałem ochrzczony!” - napisał 46-latek, były światowej klasy napastnik - pod swoim postem na Instagramie 12 września. Przyznał, że wiara chrześcijańska zawsze była fundamentalną częścią jego życia od dzieciństwa - nawet jeśli wcześniej nie został ochrzczony. „Dzięki sakramentowi chrztu naprawdę czuję się odnowiony jako dziecko Boże - w nowy, bardziej świadomy i głębszy sposób” - stwierdził.

Z prywatnej ceremonii chrztu obecny działacz piłkarski podzielił się zdjęciami ze swoimi 29,5 milionami obserwujących na Instagramie. Na zdjęciach widać dwoje jego rodziców chrzestnych oraz ks. Fabio de Melo, który udzielił sakramentu chrztu. Dehonianin, zakonnik ze Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusowego, tzw. sercanów czarnych jest postacią znaną w świecie języka portugalskiego: na Instagramie śledzi go 26 milionów osób. W swoim wpisie na Instagramie duchowny udostępnił post Ronaldo i dopisał: „Mój drogi przyjacielu, dziękuję, że powierzyłeś mi tak ważny moment w swoim życiu!”

Mimo iż do tej pory nie został ochrzczony, Ronaldo miał w przeszłości powiązania z Kościołem katolickim. Jego rodak Pelé podarował kiedyś papieżowi Franciszkowi swój piłkarski trykot, natomiast Ronaldo – podpisaną przez siebie piłkę nożną, która obecnie znajduje się w Muzeum Watykańskim. W swoim poście na Instagramie Ronaldo patrzy również w przyszłość i deklaruje: „Odnawiam moje zobowiązanie do podążania ścieżką dobra, z własnej woli, w wierze w miłość Jezusa, w miłości bliźniego”.

Ronaldo był zawodnikiem m.in. FC Barcelona, Inter i AC Mediolan oraz Realu Madryt. Wraz z reprezentacją Brazylii napastnik dwukrotnie zdobył Puchar Świata i trzykrotnie został wybrany Piłkarzem Roku FIFA. Włoska prasa nadała mu przydomek „Il Fenomeno” (Fenomen). Obecnie jest prezesem i właścicielem większości udziałów hiszpańskiego klubu Real Valladolid. Po awansowaniu jego klubu do pierwszej ligi hiszpańskiej Ronaldo spełnił swoją obietnicę i pojechał ponad 400 kilometrów Drogą św. Jakuba.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast