Nowy numer 48/2023 Archiwum

Skąd my to znamy?

Biada wam. Mt 23,27a. 29a

Mt 23, 27-32

Jezus przemówił tymi słowami:
«Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych oraz mówicie: „Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie bylibyśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków”. Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków. Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!»

Ewangelia wg św. Mateusza w serwisie biblia.gosc.pl

Biada wam. 
Mt 23,27a. 29a

Ewangelia z komentarzem. Skąd my to znamy?
Gość Niedzielny

 

Zewnątrz – Wewnątrz. Z zewnątrz pięknie, pozory sprawiedliwości, wydaje się, że jeszcze to i tamto. Wszyscy widzą. Pod spodem plugastwo, obłuda, nieprawość, trupie kości. I do tego – koniecznie w takich wypadkach – bezwzględna walka z posłanymi przez Boga: zagłuszanie, eliminowanie, mordowanie. Przepędzanie jak najdalej od swoich uszu tego, co mądre i profetyczne, co od Boga samego. Skąd my to znamy? Co nam to przypomina?

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy