Nowy numer 42/2019 Archiwum

Niesłusznie oskarżony

Brazylia. Sąd wypuścił z aresztu i uniewinnił od zarzutów pedofilii ks. Marcina Strachanowskiego, pracującego w Rio de Janeiro. Stało się to już 8 listopada zeszłego roku, jednak media tego nie odnotowały.

Do dzisiaj za to można przeczytać w internecie obszerne relacje z maja zeszłego roku na temat aresztowania polskiego misjonarza. Nie tylko prasa brukowa, ale największe polskie dzienniki pisały wtedy o księdzu tak, jakby jego wina była dowiedziona. Polscy dziennikarze chętnie cytowali co jędrniejsze określenia z decyzji sądu o aresztowaniu, np. o tym, że ksiądz rzekomo przekształcił probostwo w erotyczne więzienie dla nastolatków.

Polski misjonarz spędził w brazylijskim areszcie cztery miesiące. 8 listopada sąd uniewinnił go od wszystkich zarzutów. Okazało się, że ksiądz padł ofiarą fałszywego oskarżenia ze strony ministranta i jego matki, którzy chcieli wyłudzić od Kościoła potężne odszkodowanie. To już kolejny, bardzo nagłośniony przypadek „pedofilii wśród księży”, który okazał się pomówieniem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL