Nowy numer 47/2023 Archiwum

Ks. Grzegorz Micewicz – niezłomny unita z Podlasia

Wiara i wierność były dla niego największymi wartościami. Czas poznać wybitnego unitę, ks. Grzegorza Micewicza, który pozostawił po sobie niezwykłe pamiętniki.

Do niedawna była to całkowicie zapomniana postać. Głęboko wierzący kapłan, skromny i zdolny człowiek. Jego zapiski, które do niedawna leżały zapomniane w Bibliotece Jagiellońskiej, odzyskała i pokazała światu prof. Bogumiła Jędrzejewska.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Agata Puścikowska

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2006 r. redaktor warszawskiej edycji „Gościa”, a od 2011 dziennikarz działu „Polska”. Autorka felietonowej rubryki „Z mojego okna”. A także kilku wydawnictw książkowych, m.in. „Wojenne siostry”, „Wielokuchnia”, „Siostra na krawędzi”, „I co my z tego mamy?”, „Życia-rysy. Reportaże o ludziach (nie)zwykłych”. Społecznie zajmuje się działalnością pro-life i działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Interesuje się muzyką Chopina, książkami i podróżami. Jej obszar specjalizacji to zagadnienia społeczne, problemy kobiet, problematyka rodzinna.

Kontakt:
agata.puscikowska@gosc.pl
Więcej artykułów Agaty Puścikowskiej