Nowy numer 13/2020 Archiwum

Auto Karola Wojtyły na sprzedaż

Seledynowy samochód FSO warszawa M20, który od 1958 r. do 1977 r. należał do kard. Karola Wojtyły, trafił ponownie na sprzedaż.

Obecny właściciel zabytkowego auta, mieszkający w Niemczech Alexander Gawron ma nadzieję, że samochód kupi kolekcjoner z Polski.

Po raz ostatni zabytkowy samochód został zaprezentowany na początku lutego 2006 roku, podczas aukcji w Domu Aukcyjnym Christie's w Paryżu. Mimo iż auto cieszyło się dużym zainteresowaniem i podczas aukcji osiągnęło kwotę 60 tys. euro, właściciel, mieszkający w Niemczech, zdecydował się wycofać samochód ze sprzedaży.

"Zapewniano mnie, że auto cieszy się dużym zainteresowaniem, a w licytacji biorą udział również Polacy. Niestety podczas aukcji okazało się, że nikt z Polski nie bierze w niej udziału. Nie chciałem, żeby pamiątka po papieżu Polaku bezpowrotnie trafiła w ręce zagranicznych kolekcjonerów" - powiedział w rozmowie z PAP Alexander Gawron.

Właściciel ma nadzieję, że znajdzie się w Polsce osoba prywatna lub instytucja, która zechce odkupić i sprowadzić zabytkowy samochód do Polski.

« 1 »

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama