Nowy numer 39/2023 Archiwum

Kobieta, która spędziła za kratami 20 lat za zabójstwo czworga swoich dzieci - ułaskawiona

Australijka, która spędziła za kratami 20 lat za zabójstwo czworga swoich dzieci, została w poniedziałek ułaskawiona i uniewinniona po tym, jak udowodniono, że dzieci zmarły z przyczyn naturalnych - podała agencja Associated Press.

"Istnieją uzasadnione wątpliwości co do winy pani Folbigg za zabójstwo jej dziecka Caleba, spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jej dziecka Patricka oraz zabójstwo jej dzieci Patricka, Sarah i Laury" - powiedział dziennikarzom główny prokurator Nowej Południowej Walii Michael Daley.

Folbigg odsiadywała wyrok 30 lat więzienia i miała z niego wyjść w 2033 r. Jej dzieci zmarły w ciągu jednej dekady w oddzielnych incydentach, będąc w wieku od 19 dni do 19 miesięcy. Drugie dochodzenie w sprawie winy Folbigg rozpoczęło się po tym, jak 90 naukowców, lekarzy i innych specjalistów podpisało petycję, w której wyrażono przekonanie, że dzieci Folbigg zmarły z przyczyn naturalnych.

W 2018 r. odkryto, że obie córki - Sarah i Laura - miały rzadką cechę genetyczną CALM2. W przypadku syna Patricka odkryto "zaburzenie neurogenetyczne", które spowodowało jego nagłą śmierć - przekazała prawniczka Sophie Callan.

Prokuratorzy informowali, że w pisanym przez siebie dzienniku Folbigg przyznała się do winy. Jej prawniczka przekazała jednak, że Folbigg cierpiała na poważne zaburzenia depresyjne, kiedy dokonywała wpisów, co podważyło ich wiarygodność.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najnowsze

Quantcast