Nowy numer 42/2019 Archiwum

Lourdes dla pielgrzymów

Ponad 6 mln pielgrzymów odwiedziło w 2010 r. Lourdes. W 2011 r. to największe w Europie sanktuarium maryjne odwiedzą m.in. pielgrzymi zmierzający do Madrytu na Światowy Dzień Młodzieży.

W 2011 r. spodziewanych jest w tym sanktuarium znajdującym się w południowo-zachodniej Francji 12 tys. uczestników Światowego Dnia Młodzieży w Madrycie, którzy w sierpniu zatrzymają się w Lourdes w drodze do stolicy Hiszpanii. Z kolei w październiku odbędzie się tam wielkie spotkanie francuskich rodzin. Natomiast 14 lipca planowana jest bezpośrednia transmisja telewizyjna z nabożeństwa odprawianego z okazji lurdzkiego etapu wyścigu kolarskiego Tour de France.

Wkrótce rozpoczną się prace związane z dostosowaniem sanktuarium do nowych norm związanych z dostępem dla niepełnosprawnych. Chodzi zwłaszcza o budowę podjazdów do budynków, tak aby osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich były samodzielne, bez konieczności proszenia o pomoc wolontariuszy. Koszt tych prac szacowany jest na 4 mln euro.

W Lourdes powstanie też wielka mozaika, przedstawiająca Matkę Bożą z Guadalupe. Zostanie ona odsłonięta na fasadzie kaplicy noszącej to wezwanie 15 września br. Koszt realizacji projektu wynosi 150 tys. euro i niemal w całości zostanie pokryty przez hojnych ofiarodawców z Meksyku. Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe jest najliczniej odwiedzanym miejscem pielgrzymkowym na świecie. Co roku przybywa tam 20 mln wiernych.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL