Nowy numer 46/2018 Archiwum

Ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację

Pierwsze, ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II odbędzie się 8 maja w Krakowie podczas procesji na Skałkę. Na tę uroczystość metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz zaprasza całą Polskę.

Papież Benedykt XVI ogłosi Jana Pawła II błogosławionym w niedzielę 1 maja, w święto Miłosierdzia Bożego.

Tydzień później w Krakowie odbędzie się procesja ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę. "To będzie wielkie święto w Polsce, pierwsze ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II, ale też za kanonizację Stanisława Kazimierczyka" - mówił w przeddzień 6 rocznicy śmierci Jana Pawła II kard. Dziwisz. Papież kanonizował Stanisława Kazimierczyka - XV-wiecznego zakonnika i kaznodzieję - 17 października zeszłego roku.

Mszy św. odprawionej 8 maja w klasztorze oo. Paulinów na Skałce ma przewodniczyć kard. Camillo Ruini, który jako wikariusz dla diecezji rzymskiej otwierał proces beatyfikacyjny Jana Pawła. W uroczystości uczestniczyć będzie Episkopat Polski.

11 czerwca w Krakowie-Łagiewnikach, gdzie powstają obiekty Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!", zaplanowano poświęcenie kościoła, którego patronem będzie nowy błogosławiony i umieszczenie w nim papieskich relikwii. Poświęcone zostaną także budynki Instytutu Jana Pawła II i Centrum Wolontariatu. Tego dnia spotkają się tam młodzi ludzie zaangażowani w pomoc innym.

"To będzie bardzo uroczyste wprowadzenie relikwii Jana Pawła II - od Bazyliki Miłosierdzia Bożego na miejsce celebry i po mszy św. do kościoła" - zapowiedział metropolita krakowski. Jedną z relikwii umieszczonych w Centrum ma być ampułka z krwią Jana Pawła II.

Jak zauważył kard. Dziwisz w Łagiewnikach "tworzy się wyjątkowe miasteczko święte". "Z jednej strony jest Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, z drugiej centrum dedykowane Janowi Pawłowi II, który był wielkim apostołem Bożego Miłosierdzia" - podkreśla kard. Dziwisz.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy