GN 28/2018 Archiwum

Motocykliści w niebezpieczeństwie

Od początku roku na polskich drogach doszło do 100 wypadków, w których zginęło 12 motocyklistów, a 88 zostało rannych - informuje policja i apeluje do nich o rozwagę.

"Jest coraz cieplej i rozpoczyna się sezon na jazdę motocyklami. Suche drogi i dodatnia temperatura to warunki, które sprzyjają wyjazdom motocyklowym. Apelujemy, aby miłośnicy jednośladów na drogach kierowali się rozsądkiem" - powiedział PAP Karol Jakubowski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Przypomniał, że w ostatnich dniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego we Wrocławiu zatrzymali motocyklistę, który pomimo ograniczenia prędkości do 110 km/h, jechał z prędkością dochodzącą do 235 km/h.

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom po zatrzymaniu, że chciał "wypróbować maszynę". Motocyklista został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

Policja przypomina, że główną przyczyną wypadków drogowych, także tych z udziałem motocykli, jest nadmierna prędkość. "Często motocykliści giną, ponieważ jadąc z nadmierną prędkością natrafiają na jakąś przeszkodę lub tracą panowanie nad pojazdem" - powiedział Jakubowski.

Częstą przyczyną wypadków jest też nieprzepisowe wyprzedzanie. "Motocykliści powinni pamiętać także o dobrym oznakowaniu. Aby być widocznym dla innych kierowców należy nosić kamizelki odblaskowe" - zaznaczył Jakubowski.

W pierwszych trzech miesiącach 2010 roku w 97 wypadkach z udziałem motocykli zginęło 15 osób, a 84 zostały ranne - wynika z policyjnych statystyk.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama