Nowy numer 46/2018 Archiwum

Rzym ciągle zaprasza Polaków

Choć do beatyfikacji Jana Pawła II pozostał jeszcze miesiąc, to nadal można zarezerwować wolne miejsca w Rzymie. Pielgrzymi o każdej grubości portfela mogą jeszcze liczyć na znalezienie dogodnego miejsca noclegowego, by móc uczestniczyć w tym historycznym wydarzeniu. Organizatorzy przejazdów i przelotów z Polski do Włoch potwierdzają, że nadal można nabyć bilety.

Przedstawicielka Rzymskiego Dzieła Pielgrzymkowego (Romana Opera Pellegrinaggi) Justyna Dehmel zachęca do przyjazdu i nie obawiania się stereotypów na temat sytuacji w Wiecznym Mieście.

„Chcielibyśmy zdementować mało pozytywne informacje mediów, które już zostały podane opinii publicznej – powiedział Radiu Watykańskiemu pracowniczka ORP. – Nie jest prawdą, że Rzym jest niebezpieczny, pełen oszustów i tak dalej, bo niestety takie głosy krążą. Opera Romana Pellegrinaggi serdecznie zachęca turystów i pielgrzymów z Polski, by jednak odważyli się na podroż do Wiecznego Miasta. Jako współorganizator beatyfikacji potwierdzamy, że jest jeszcze wiele możliwości noclegowych, zarówno w hotelach, jak i w domach wspólnot zakonnych, wioskach młodzieżowych, polach namiotowych, campingach itd. Pielgrzymom gwarantujemy pełną opiekę. Zachęcamy do zarejestrowania się na stronie internetowej ORP (www.jpiibeatus.org), gdzie można nabyć naszą kartę JPIIPASS, która gwarantuje wiele usług ułatwiających pobyt pielgrzymów na terenie Rzymu” – powiedziała Justyna Dehmel.

Pielgrzymi wraz z episkopatem Polski podziękują za beatyfikację Jana Pawła II w czasie Mszy św., która sprawowana będzie 3 maja w Bazylice Matki Boskiej Większej o godz. 10.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy