Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Zabici za Koran

Co najmniej 8 cudzoziemskich pracowników ONZ zostało zabitych w piątek w mieście Mazar-i-Szarif w północnym Afganistanie, gdy ich biuro zaatakowali uczestnicy demonstracji zorganizowanej w proteście przeciwko spaleniu Koranu przez amerykańskiego pastora - podała afgańska policja.

Jak oświadczył w Nowym Jorku rzecznik ONZ Farhan Haq, sekretarz generalny Ban Ki Mun przyjął "z oburzeniem" wiadomość o śmierci ludzi, którzy chcieli pomóc w odbudowie kraju. Rzecznik nie był jednak w stanie potwierdzić liczby zabitych. Według niego, na miejsce tragedii niezwłocznie udał się specjalny wysłannik Ban Ki Muna do Afganistanu Staffan de Mistura.

Jak podało anonimowe źródło policyjne, szef misji ONZ w Mazar-i-Szarif został ranny, ale przeżył, a wśród zabitych są Norwegowie, Rumuni i Szwedzi.

Rzecznik lokalnej policji powiedział, że dwóm ofiarom odcięto głowy. "Ośmiu cudzoziemców zostało zabitych i dwóm odcięto głowy" - oświadczył rzecznik Lal Mohammad Ahmadzai. Dodał, że zorganizowana po piątkowych świątecznych modłach demonstracja miała początkowo spokojny przebieg, ale po około dwóch lub trzech godzinach niewielka grupa spośród około tysiąca protestujących zaatakowała biuro ONZ.

Gubernator prowincji Balch, której głównym miastem jest Mazar-i-Szarif, oświadczył, iż ataku dokonali talibscy rebelianci, wmieszani dla niepoznaki między demonstrantów.

« 1 »

Zobacz także

  • PW
    01.04.2011 20:01
    Tak to jest, jak kretyni robią sobie prowokacje. Spalmy jeszcze jakiś Koran, to na pewno sytuacja się uspokoi. Tego pastora-idiotę powinni zamknąć... Choćby za obrazę uczuć religijnych. Albo niech jedzie do Afganistanu i wytłumaczy się. Może nawet sobie poewangelizuje. Zanim go odstrzelą...
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama