Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bydgoskie Dni Społeczne

W Bydgoszczy zakończyły się 24. Bydgoskie Dni Społeczne, tym razem poświęcone „Kwestii społecznej w naszych czasach”, co związane jest ze 120. rocznicą opublikowania encykliki Rerum novarum.

W trzydniowym spotkaniu uczestniczył m.in. ks. prof. Jan Wiśniewski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Mówił on o encyklice Rerum novarum na tle epoki, jej znaczeniu wówczas i dziś. „Wydaje mi się, że tu powinien Kościół dzisiaj zabrać głos i bardzo wyraźnie, bardzo mocno zająć stanowisko. Nie ma tego bardzo mocnego uderzenia ze strony Kościoła. Brakuje mi tu kard. Wyszyńskiego, który potrafił w sytuacjach społecznych zabierać naprawdę głos bardzo odważnie i być tym głosem sprzeciwu. Dzisiaj tego nie ma, a sytuacja nie jest najlepsza” – stwierdził ks. prof. Wiśniewski.

Bydgoskie Dni Społeczne zorganizowali: Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej, Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej oraz Zakład Katolickiej Nauki Społecznej Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama