Nowy numer 44/2020 Archiwum

Mało wiernych na beatyfikacji

Topnieje liczba chętnych do uczestnictwa beatyfikacji Jana Pawła II. Początkowo mówiło się nawet o dwóch milionach, później o milionie. Dziś, na miesiąc przed wydarzeniem, organizatorzy spodziewają się zaledwie 300 tys.

Szacunki te podano na konferencji prasowej, w której uczestniczyli przedstawiciele służb kościelnych i państwowych odpowiedzialnych za przygotowanie do wydarzenia. W hotelach wciąż pozostaje 20 proc. wolnych miejsc – zauważył wiceburmistrz Rzymu, Mauro Cutrufo.

Przedstawiciele władz miejskich i regionalnych zapewnili, że są jednak gotowi na większą, wręcz nieograniczoną liczbę pielgrzymów. W okolicach Rzymu powstaną dwa miasteczka namiotowe (Fiumicino i Civitavecchia). W sumie będzie w nich tysiąc miejsc. W razie potrzeby może powstać jeszcze jedno (Selva di Paliano). Będą one jednak daleko poza miastem: 30 i 60 km od Watykanu. Można z nich skorzystać od 28 kwietnia wieczorem do 3 maja. Zostanie też zorganizowany szpital polowy. Porządku będzie pilnować ponad 2 tys. wolontariuszy z obrony cywilnej.

Lacjum pragnie wykorzystać napływ pielgrzymów do promocji regionu. W 5 miejscach będzie można nabyć produkty regionalne. Zapowiedziano również ich darmową degustację. Ponadto przewidziano promocję turystyki religijnej w okolicach Rzymu. Będzie temu służyć specjalny przewodnik.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama