Nowy numer 44/2020 Archiwum

PJN poprze SLD?

PJN poważnie rozważy poparcie wniosku SLD o wotum nieufności dla ministra finansów - powiedział PAP wiceszef klubu PJN Jacek Tomczak. W jego ocenie, w finansach publicznych panuje chaos, za który odpowiada Jacek Rostowski.

Politycy SLD zapowiedzieli, że jeszcze we wtorek złożą w Sejmie wniosek o odwołanie Rostowskiego - oceniają, że Polska zadłuża się w "sprinterskim tempie" i zarzucają ministrowi finansów niekompetencję.

Tomczak zaznaczył, że nie odbyło się jeszcze posiedzenie klubu PJN w sprawie wniosku o wotum nieufności dla Rostowskiego. Jednocześnie dodał, że PJN bardzo poważnie rozważy poparcie tego wniosku.

Według posła PJN, w finansach publicznych panuje obecnie "ogromny chaos", spowodowany tym, że rząd i minister finansów nie podjęli się reformy finansów. Jak mówił, do tego dochodzi "skok na nasze emerytury, dokonywany przez rząd, a dotyczący odebrania środków finansowych OFE".

"Minister Rostowski, rząd Donalda Tuska nie podjął się reformy finansów publicznych. (...) Niewątpliwie brak tej reformy jest jedną z głównych przyczyn tej sytuacji finansów państwa" - powiedział Tomczak. Dodał, że odpowiedzialność za to ponosi rząd i minister Rostowski.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama