Nowy numer 43/2020 Archiwum

Obraduje rząd

Rząd na rozpoczętym we wtorek po godz. 11 posiedzeniu zajmie się m.in. propozycją likwidacji - od 1 stycznia 2012 roku - Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP) dla osób fizycznych. Po raz kolejny wysłucha też informacji o przygotowaniach do polskiej prezydencji.

Informację o przygotowaniach do prezydencji, która rozpocznie się 1 lipca, przedstawi, odpowiedzialny za nią, minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz.

Projekt noweli ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników przewiduje, że od 1 stycznia 2012 roku osoby fizyczne, objęte rejestrem PESEL, nie będą musiały posługiwać się numerem NIP pod warunkiem, że nie prowadzą działalności gospodarczej lub nie są zarejestrowanymi podatnikami podatku od towarów i usług.

Projekt zakłada również usprawnienie działania administracji poprzez odstąpienie od kilkukrotnego wprowadzania tych samych danych do różnych rejestrów, a także umożliwi uzyskanie informacji o nadanym NIP w formie papierowej lub elektronicznej.

Rząd rozpatrzy także projekt ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych. Określa on zasady prowadzenia działalności w zakresie krajowego i międzynarodowego przewozu drogowego, koleją i żeglugą śródlądową towarów niebezpiecznych. Projekt dostosowuje polskie ustawodawstwo - w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych - do regulacji unijnych.

Kolejny punkt posiedzenia Rady Ministrów to projekt ustawy o nasiennictwie. Obejmuje on zarówno przepisy dotyczące zgłaszania i rejestracji odmian uprawnych przez Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych, jak też przepisy dotyczące wytwarzania i oceny materiału siewnego roślin rolniczych i warzywnych oraz materiału szkółkarskiego.

Premier Donald Tusk po posiedzeniu rządu udaje się z dwudniową wizytą do Mołdawii.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama