Nowy numer 43/2020 Archiwum

Walczą o życie Asii Bibi

Stolica Apostolska stale śledzi dramatyczny los Asii Bibi i robi wszystko, aby ocalić jej życie – oświadczył kard. Jean-Louis Tauran

Były szef watykańskiej dyplomacji, a obecnie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego wyznał, że Watykan działa w tej sprawie bez rozgłosu, różnymi kanałami dyplomatycznymi, aby nie zaszkodzić chrześcijanom w Pakistanie, którzy przeżywają teraz czarną godzinę. Tym niemniej nie zabrakło też publicznego apelu w obronie pakistańskiej chrześcijanki. Benedykt XVI wezwał do jej uwolnienia już w listopadzie ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że Asia Bibi została skazana na śmierć przez powieszenie za obronę swej wiary w Jezusa. Pakistański sąd uznał jej postawę za obrazę Mahometa. Uwolnieniu kobiety sprzeciwia się wielu pakistańskich muzułmanów, którzy często wychodzą w tej sprawie na ulice, by ostrzec rząd, że ułaskawienie chrześcijanki wywoła w kraju powszechne zamieszki.

Mimo tych niekorzystnych okoliczności kard. Tauran wciąż wierzy w możliwość pozytywnego rozwiązania. Mam nadzieję, że już niebawem Asia Bibi ponownie trafi do swych bliskich i że będzie się mogła spotkać z Papieżem, o co niedawno poprosiła – dodał francuski purpurat. W jego przekonaniu niepoślednią rolę mają też do odegrania media, które muszą stale uwrażliwiać opinię publiczną na los pakistańskiej chrześcijanki. Nigdy nie możemy kapitulować wobec zła – zaapelował przewodniczący watykańskiej dykasterii ds. dialogu międzyreligijnego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama