Nowy numer 44/2020 Archiwum

Spoty dla małżeństw

Krótkie spoty radiowe nadawane w hiszpańskojęzycznych mediach katolickich w USA będą zachęcać do zawierania i trwania w związkach małżeńskich. Pomysł pochodzi od amerykańskich biskupów.

Kampanię o nazwie „Małżeństwa, które inspirują” zainicjowała Konferencja Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych (USCCB). Akcja adresowana jest do ludzi w różnym wieku pochodzenia latynoskiego.

Jak podkreśla Alejandro Aguilera-Titus, szef sekcji latynoskiej Sekretariatu Różnorodności Kulturowej przy amerykańskim episkopacie, „większość Latynosów wierzy w instytucję małżeństwa”, a obecne przedsięwzięcie ma jeszcze bardziej wzmocnić wśród nich przekonanie, że małżeństwo jest fundamentem stabilnej rodziny.

Agencja Zenit przypomina, w 2010 roku mniej niż połowa (49,7 proc.) wszystkich gospodarstw domowych w USA opierała się na związkach małżeńskich. Dla porównania odsetek ten w przypadku rodzin latynoskich wynosił 66 proc.

Kampania ruszyć ma pod koniec kwietnia tego roku. Tymczasem jeszcze w ubiegłym roku uruchomiono specjalną stronę internetową www.portumatrimonio.org pod patronatem episkopatu USA, na której znajdują się praktyczne informacje i wskazówki nt. tego, jak pogłębić relacje małżeńskie i rodzinne.

Mieszkańcy pochodzenia latynoskiego stanowią ponad 35 proc. wszystkich katolików w USA. Od 1960 roku w obrębie amerykańskiego Kościoła populacja ta powiększyła się o 71 proc. W ciągu ostatnich kilku lat 15 proc. wszystkich nowo wyświęconych księży w Stanach Zjednoczonych to osoby pochodzenia latynoskiego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama