Nowy numer 44/2020 Archiwum

Bp Nitkiewicz i Protector Vitae

Barbara Palacz - emerytowana pielęgniarka z Sandomierza - została uhonorowana w sobotę dyplomem Protector Vitae, przyznanym przez ordynariusza diecezji sandomierskiej biskupa Krzysztofa Nitkiewicza za "wieloletnią troskę i wkład w obronę życia".

Laureatka odebrała to wyróżnienie podczas spotkania członków Ogólnopolskiej Sekcji Ginekologiczno-Położniczej Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, którzy przybyli do Sandomierza na sympozjum zorganizowane w Diecezjalnym Centrum "Quo vadis".

Bp Nitkiewicz powiedział do uczestników spotkania: "Wszyscy razem, duszpasterze i wierni świeccy, w pierwszej kolejności lekarze, musimy uczynić co tylko w naszej mocy, aby rozbłysła na nowo świętość i godność ludzkiego życia".

Ja podkreślił, Barbara Palacz przez wiele lat troszczyła się o poszanowanie ludzkiego życia w swoim codziennym posługiwaniu w służbie zdrowia, a także organizowała nabożeństwa w obronie życia.

Biskup sandomierski ustanowił tytuł Protector Vitae przed dwoma laty. Pragnął w ten sposób wyróżnić "osoby nadzwyczajnie zatroskane o owocne głoszenie innym wartości życia, a osobistym skutecznym działaniem na rzecz wielorakiej ochrony oraz mądrego podtrzymywania życia ludzkiego wszystkim dobrze znane".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama