Nowy numer 44/2020 Archiwum

Święte życie ks. Blachnickiego

Rozmowa z ks. Adamem Wodarczykiem - postulatorem procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

24 marca minęła 90-a rocznica urodzin założyciela Ruchu Światło-Życie ks. Franciszka Blachnickiego. Z tej okazji w Rybniku i Tarnowskich Górach, miastach, z którymi szczególnie związany był Sługa Boży odbyły się rocznicowe uroczystości.

W wywiadzie udzielonym KAI ks. Adam Wodarczyk, postulator w procesie beatyfikacyjnym ks. Franciszka Blachnickiego, a jednocześnie moderator generalny Ruchu Światło-Życie podkreślił, że w jego przekonaniu ks. Blachnicki „prowadził życie święte”. Kapłan podkreślił, że świadectwa wystarczająco pokazują, że ks. Blachnicki osiągnął doskonałość życia cnotami boskimi, kardynalnymi i moralnymi.

Z ks. Adamem Wodarczykiem, postulatorem procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego a jednocześnie moderatorem generalnym Ruchu Światło-Życie, rozmawiał Sylwester Strzałkowski z Radia eM w Katowicach.Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki urodził się 24 marca 1921 roku w Rybniku. Założył wiele dzieł, których celem była odnowa Kościoła: Ruch Światło-Życie, Krucjatę Wyzwolenia Człowieka oraz Chrześcijańską Służbę Wyzwolenia Narodów. Od 2001 r. trwa proces beatyfikacyjny ks. Blachnickiego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama