Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kobieta autorką Drogi Krzyżowej w Koloseum

Przełożona federacji mniszek augustiańskich, matka Maria Rita Piccione będzie autorką tegorocznych rozważań Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum, której będzie przewodniczył w Wielki Piątek Benedykt XVI.

Poinformowało o tym 25 marca Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Będzie ona kolejną kobietą, która przygotowuje takie komentarze do wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej w Rzymie.

Tegoroczne rozważania będą się koncentrować wokół czternastu tradycyjnych stacji, a autorką obrazów reprodukowanych w wydanej z tej okazji w Watykanie książeczce i pokazywanych w transmisji telewizyjnej będzie również augustianka, siostra Elena Manganelli z klasztoru w Lecceto koło Sieny.

Pierwszą kobietą, która przygotowała rozważania do Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek w Koloseum, była m. Anna Maria Canopi, ksieni opactwa benedyktyńskiego „Mater Ecclesiae” z wyspy San Giulio koło Novary (Włochy) - jej teksty czytano 9 kwietnia 1993. W dwa lata później rozważania napisała inna kobieta, tym razem niekatoliczka – s. Minke de Vries, mniszka wspólnoty protestanckiej z Grandchamp (Szwajcaria).

Ponadto cztery kobiety: Marina Ricci (Włochy), Aura Miguel (Portugalia), Sophie de Ravinel (Francja) i Valentina Alazraki (Meksyk) znalazły się wśród 14 dziennikarzy - włoskich i zagranicznych, którym Stolica Apostolska, na prośbę Jana Pawła II zaproponowała napisanie rozważań do Drogi Krzyżowej w 2002 r.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama