Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pielęgniarki zakończyły protest

Pielęgniarki z OZZPiP zakończyły prowadzony od dziewięciu dni protest w Sejmie. O godz. 15 udają się na spotkanie z prezydentową Anną Komorowską - poinformowała przewodnicząca związku Dorota Gardias.

"Uznałyśmy, że dzisiaj opuścimy galerię sejmową, ponieważ nadszedł taki czas, że zapoznałyśmy społeczeństwo z naszym problemem przez nasz dziewięciodniowy pobyt tutaj, zapoznaliśmy rząd z naszym problemem" - powiedziała na briefingu w Sejmie jedna z protestujących, Lilianna Pietrowska.

"Jest szansa na jakiś dialog i ostateczne rozwiązanie" - zaznaczyła. "To już dziewiąty dzień i jesteśmy już zmęczone" - dodała. Podkreśliła, że lekarz po piątkowych badaniach stwierdził, że trzy z pięciu głodujących pielęgniarek muszą zakończyć protest ze względu na stan zdrowia.

Gardias podkreśliła, że na spotkanie do Pałacu Prezydenckiego udadzą się wszystkie protestujące, "bo wszystkie dostały zaproszenie od pani prezydentowej (...) i każda z nas pójdzie na zaproszenie do pani prezydentowej".

Przewodnicząca dodała, że pielęgniarki czekają na zaproszenie od prezydenta Bronisława Komorowskiego. Chcą mu przedstawić "argumenty dotyczące ustawy o działalności leczniczej".

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama