GN 43/2020 Archiwum

12 kroków do ŚDM

„12 kroków” to cykl katechez przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Proponuje je popularna jezuicka strona internetowa Magis 2011.

Dzięki „12 krokom” każdy z pielgrzymów-uczestników Światowych Dni Młodzieży ma możliwość uzupełnić swoją formację religijną oraz zastanowić się nad własnym życiem. Do chwili obecnej opublikowano następujące „kroki”: ambicja, wiara, radykalizm, ideały i misja. Na stronie Magis, odwiedzanej przez młodzież z pięciu kontynentów, można znaleźć nagrania z różnymi propozycjami, a także materiały przygotowane w innych krajach, jak np. USA czy Irlandia. Strona proponuje też konkurs „Logotyp w świecie”, który polega na zrobieniu zdjęcia z logotypem Magis w dowolnym miejscu planety. Do chwili obecnej wpłynęły zdjęcia m. in. z Londynu, Jerozolimy i Kenii.

Inicjatywa zrodziła się w 1997 r. podczas Światowych Dni Młodzieży w Paryżu. Sama nazwa Magis pojawiła się po raz pierwszy w 2005 r. w Kolonii. Towarzystwo Jezusowe z Hiszpanii i Portugalii oraz instytuty zakonne i świeccy żyjący duchowością ignacjańską zapraszają do spotkania Chrystusa pośród świata przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem „Z Chrystusem w sercu świata”. Przebiegnie ono w trzech etapach: spotkanie w sanktuarium w Loyoli (5-7.08), doświadczenia w grupach w różnych miejscach Hiszpanii i w Portugalii (8-14.08) oraz przyjazd do Madrytu (15.08) i udział w Światowych Dniach Młodzieży (16-21.08).

Strona www.magis2011.org dostępna jest w języku hiszpańskim, angielskim i portugalskim.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama