Nowy numer 43/2020 Archiwum

Prezydent na benefisie Małysza

Prezydent Bronisław Komorowski weźmie udział w sobotnim benefisie Adama Małysza w Zakopanem - poinformowała PAP przedstawicielka organizatora konkursu na Wielkiej Krokwi Maja Kurzyna.

"Dostaliśmy oficjalne potwierdzenie i spodziewamy się przybycia Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego" - powiedziała Kurzyna.

Komorowski ostatnio spotkał się z Małyszem 6 marca w prezydenckiej rezydencji na Zadnim Groniu w Wiśle. Skoczek wrócił wtedy z mistrzostw świata w Oslo, gdzie zdobył brązowy medal na średnim obiekcie i ogłosił zakończenie kariery.

Małysz zaprosił prezydenta na pożegnalny konkurs, a ten zadeklarował, że chciałby się zjawić w Zakopanem.

We wtorek udział w benefisie "Orła z Wisły" potwierdził także jego były rywal ze skoczni Sven Hannawald. "Niemiec będzie w Zakopanem, ale zasiądzie na trybunach" - stwierdziła Kurzyna.

Do startu w sobotnim konkursie zaproszonych zostało 15 czołowych skoczków świata oraz reprezentacja Polski. Będą m.in. Austriacy Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer.

Udział w benefisie Adama Małysza potwierdziły już także gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Swoje najlepsze przeboje zagrają Wilki, Brathanki, Blue Cafe, Kasia Wilk, Bracia, Zakopower, Pectus oraz Papa D.

Pożegnalnej imprezie Adama Małysza towarzyszyć będzie specjalnie napisana na tę okazję piosenka. "Utwór Filipa Siejki i Ryszarda Kunce jest już dostępny w internecie, ale w sobotę 'na żywo' w Zakopanem wykonają go Patrycja Markowska, Kasia Wilk, Piotr Cugowski oraz Grzegorz Skawiński" - zaznaczyła Kurzyna.

Impreza "Adam's Bull's Eye", której głównym elementem będzie konkurs skoków do celu, rozpocznie się w sobotę o godzinie 16.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama