Nowy numer 42/2020 Archiwum

OFE - dowiedz się więcej

Platforma Obywatelska uruchomiła stronę internetową, na której można zadać pytania w sprawie rządowych propozycji zmian w systemie emerytalnym. Pod adresem www.zapytajoofe.pl parlamentarzyści będą odpowiadać na wszystkie wątpliwości obywateli.

Jak poinformowali w czwartek w Sejmie rzecznik klubu PO Krzysztof Tyszkiewicz i posłowie PO Agnieszka Pomaska i Mirosław Sekuła, pytania będzie można również zadać za pośrednictwem portali społecznościowych - na Facebooku i Twitterze.

Po zakończeniu akcji na stronie www.zapytajoofe.pl będzie można też znaleźć odpowiedzi na wszystkie zadane pytania - zapowiedziała Pomaska.

"Celem PO jest poinformowanie obywateli o tym, jak będzie wyglądała ta reforma, ale przede wszystkim włączenie obywateli, których dotyczy ta reforma, w tę debatę (...) nie na poziomie eksperckim, nieprowadzonej tylko przez ekspertów w mediach, ale w bardziej przystępnej formie" - mówiła.

Z kolei Tyszkiewicz mówił, że jest to odpowiedź na zniekształcony przekaz w mediach na temat zmian emerytalnych. "Dlatego postanowiliśmy kontaktować się z obywatelami bezpośrednio, ta strona to jest pierwszy element" - zaznaczył.

Jak zapowiedział rzecznik klubu PO, w środę minister finansów Jacek Rostowski będzie odpowiadał na pytania czytelników "Super Expressu" i blogerów z salonu24.pl

 

Tomasz Tomczykiewicz - Zaproszenie (Zapytaj o OFE)
PlatformaRP
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama