Nowy numer 44/2020 Archiwum

Papież modlił się za Libię

Benedykt XVI modlił się o pokój oraz zgodę w Libii i zapewnił naród tego kraju o swej bliskości. Podczas spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie papież zaapelował o zapewnienie ludności pomocy humanitarnej.

Zwracając się do wiernych po modlitwie Anioł Pański papież powiedział: "W minionych dniach niepokojące doniesienia, które napływały z Libii, wywołały także we mnie żywe lęki i obawy. Modliłem się w tej intencji w szczególny sposób do Boga podczas tygodnia rekolekcji".

"Śledzę teraz ostatnie wydarzenia z wielkim niepokojem, modlę się za tych, których dotyka dramatyczna sytuacja w tym kraju, i kieruję ponaglający apel do tych, na których spoczywa polityczna i wojskowa odpowiedzialność, ażeby leżały im na sercu nade wszystko nietykalność i bezpieczeństwo obywateli oraz aby zagwarantowali dostęp pomocy humanitarnej" - powiedział Benedykt XVI.

"Ludność pragnę zapewnić o mojej pełnej wzruszenia bliskości, prosząc jednocześnie Boga, ażeby horyzont pokoju i zgody jak najprędzej pojawił się nad Libią i nad całym regionem Afryki Północnej" - podkreślił papież.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama