Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pogróżki pod adresem biskupa

Brazylijski biskup José Gonzáles Alonso poinformował o pogróżkach, jakie kierowane są pod jego adresem. Szantażyści grożą śmiercią także księżom oraz osobom świeckim zaangażowanym w pracę duszpasterską. Ordynariusz diecezji Cajazeiras stanie Paraiba poinformował o tym 15 bm. podczas konferencji prasowej.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy bp José Gonzáles Alonso wzruszył się do tego stopnia, że zaczął płakać. Jego wzruszenie udzieliło się obecnym. „Moje życie jest w rękach Boga i ofiarowane jest za diecezję Cajazeiras” – powiedział bp Alonso. Poinformował on, że podjęto wszystkie środki prawne mające na celu wyjaśnienie sytuacji. Wspomniał – przy okazji – że nie chce żadnej ochrony osobistej. W spotkaniu z biskupem oprócz licznych księży, uczestniczyli m.in. prefekt municypium i szef policji cywilnej oraz dziesiątki dziennikarzy prasy, radia i telewizji.

Pod koniec konferencji prasowej bp José Gonzáles Alonso odczytał oficjalną notę diecezji odnośnie do pogróżek względem osób duchownych i świeckich. Należy się spodziewać, że czynniki odpowiedzialne za bezpieczeństwo społeczne zapewnią pokój i bezpieczeństwo ludziom pragnącym służyć bliźnim w duchu Ewangelii.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama