Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Papież: kobiety myślą inaczej niż mężczyźni, lepiej niż my

Papież Franciszek powiedział w sobotę, że kobiety myślą całkowicie inaczej niż mężczyźni i - jak dodał - lepiej niż oni. "Widzimy to także w Watykanie; tam gdzie przyjęliśmy kobiety, od razu się zmienia, rzeczy idą naprzód" - stwierdził podczas spotkania z redakcją kobiecego dodatku do watykańskiego dziennika "L'Osservatore Romano".

"Kobiety mają zdolność zarządzania i całkowicie innego myślenia niż my i powiedziałbym, lepszego niż my, innego" - mówił Franciszek w czasie spotkania z redakcją magazynu "Kobiety, Kościół, Świat".

Papież podkreślił, że różnice te widać w codziennym życiu.

Przeczytaj:  Gowarczów: odnaleziono srebrno-złotą sukienkę z obrazu Matki Bożej

"Tyle razy widziałem to, kiedy jeździłem autobusem, kiedy stałem w kolejce z nimi, by odwiedzić więzienie, gdzie były ich dzieci" - wspominał.

"Kobieta nie zostawia dziecka, nigdy" - dodał.

"Dzielny działacz związkowy, który już nie żyje, opowiadał mi, że kiedy miał 20-21 lat, prowadził bujne życie i mieszkał z matką. Byli biedni. On spał blisko drzwi w małym domu. Kiedy wciąż pijany po nocy widział rano, że jego matka wychodząc ze swojego pokoju, zatrzymywała się, patrzyła na niego z czułością i szła do pracy" - powiedział Franciszek. Jak zaznaczył, właśnie to "mocne i łagodne spojrzenie" dotknęło serca jego rozmówcy i go zmieniło.

"A ten człowiek został wielkim działaczem związkowym"- zauważył.

Papież wyraził opinię, że kobieta ma zdolność mówienia "trzema językami; umysłem, sercem i rękoma". "Myśli to, co czuje, czuje to, co myśli i robi to, co czuje i myśli. Nie mówię, że wszystkie kobiety to robią, ale mają taką zdolność, to jest wspaniałe" - ocenił.

Franciszek wyznał, że lubi czytać kobiecy magazyn watykańskiej gazety. "I nie jest to rodzaj klerykalnego feminizmu papieża, nie" - zapewnił.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama