Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kochamy nasze postacie

Z Mumio, czyli Jadwigą Basińską, Dariuszem Basińskim, Jackiem Borusińskim*, o ludziach, szczęściu i reklamie, rozmawia ks. Artur Stopka

Czy katolik może być człowiekiem sukcesu?
Jadwiga: – A co to znaczy „człowiek sukcesu”? „Sukcesem” jest to, że robię to, o czym zawsze marzyłam. Małżeństwo, dzieci, to też jest sukces... A może raczej jest to spełnienie, nie sukces. Myślę, że sukcesem może być wszystko.
Jesteście szczęśliwi?

Jacek: – Chyba nie do końca. Oczywiście, gdy jestem w domu, w rodzinie, odczuwam pełnię, radość, że jesteśmy razem, że jest dobrze. Dla mnie szczęście to jest poczucie pewnej harmonii, że jestem w pewnym porządku. A wszystko to, co się wydarza w moim życiu, jest mocno nieuporządkowane, chaotyczne, więc biorę to w swoje ręce, próbuję jakoś układać, zapominając, że wszystko ostatecznie i tak układa Pan Bóg.

Dariusz: – Co innego odczuwać szczęście, a co innego mieć świadomość, że ono jest moim udziałem. Mam świadomość, że mam ogromną ilość szczęścia, jednak tego nie odczuwam. Ale podobno odczucia nie są ani dobre, ani złe, a budowanie na nich to budowanie na piasku. Tak naprawdę staram się wyzwolić z głodu uczuć i odczuć.

Jak udział w reklamie wpłynął na Wasze życie?
Jacek: – Nagle znaleźliśmy się w nowej, nieco niezręcznej sytuacji. Przede wszystkim mówię tu o popularności. Rozpoznawalność jest przeogromna.

Dariusz: – Szeroka popularność chyba nigdy nie była naszym celem...
Jacek: – Zmieniła się też nasza sytuacja zawodowa i materialna. Nadszedł kolejny moment samookreślenia i dokonania wyborów, co nie jest łatwe.

Dariusz: – Otwierają się przed nami nowe możliwości, nowe „rynki” teatralne, filmowe.

Jadwiga: – Nagle marzenia stają się realne i jesteśmy tym trochę przerażeni.
Jacek: – Pojawia się refleksja, ile to wszystko kosztuje. Zawsze jest coś za coś. Jeśli zacznę korzystać z tych wszystkich propozycji i możliwości, to zrealizuję swoje marzenia, ale ucierpi moja rodzina.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama