Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Chłopaki, bierzcie przykład z Deco"

... o mediach i współczesnym świecie. Pyta - Marcin Jakimowicz

A propos „Śladu”… Kiedyś zamiast autorskich książek otrzymał Ksiądz przez pomyłkę kilkadziesiąt książek biskupa Chrapka. Co Ksiądz wówczas zrobił?
Najpierw się wkurzyłem, bo bardzo czekałem na tę swoją książkę, ale potem zadzwoniłem do wydawnictwa i powiedziałem: Dziękuję, ale nie odsyłam, egzemplarze rozdam. Poszły wszystkie. Zdarzały się niesamowite historie. Byłem na przykład umówiony z młodym nauczycielem z pobliskiego liceum. Właśnie powierzono mu klasę medialną, a on po drodze do mnie wstąpił do kościoła i polecił tę sprawę w gorącej modlitwie świeżo zmarłemu biskupowi Chrapkowi. Dzwonek do drzwi, otwieram i mówię: „Panie Krzysztofie, na dobry początek proszę przyjąć książkę”. O mało nie zemdlał z wrażenia! Był trzy minuty po modlitwie do biskupa Chrapka. Nie umiał wykrztusić słowa (śmiech).

To może teraz „w ramach rewanżu” biskup Jan uśmiecha się z nieba i mówi: Księże Jurku proszę przyjąć tę nagrodę? Na dobry początek…
Ha, ha, ha… Może tak, kto wie… Na początek, mówisz? Na dobry początek? Hmmm...

- - - - - - - - - -


Ślad
Ślad im. Biskupa Jana Chrapka jest nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy i innych ludzi mediów. W tym roku laureatem został ks. prof. Jerzy Szymik, teolog i poeta, publikujący m.in. w „Gościu Niedzielnym”. Nagrodzono go za świadectwo głębokiej jedności miedzy wiarą i kulturą, teologią i literaturą, Polską i Europą, Śląskiem i Lubelszczyzną, cierpieniem i miłością, ziemią a niebem.

Główną jej ideą jest przybliżanie i promowanie osób, których działalność przyczyniła się w sposób wybitny do budowania kultury prawdy, porozumienia i dialogu. Taka postawa była szczególnie bliska bp. Janowi Chrapkowi. Jego życie, wierne duchowi Ewangelicznej prostoty, przepojone było troską o budowanie pomostów między ludźmi i środowiskami. Nagroda honoruje zarówno przesłanie jak i profesjonalizm wykonywanej pracy.
« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także