Krótko w kulturze

"S" i postmodernizm * Oceany niespodzianek

„S” i postmodernizm
Czego jeszcze nie powiedziano o „Solidarności”? Czy Sierpień ’80 był jednocześnie ruchem katolickim i postmodernistycznym?

W jaki sposób „S” łączyła niespójne symbole i sposoby interpretacji rzeczywistości z chrześcijańską wizją człowieka i społeczeństwa? Interesujące próby odpowiedzi znajdziemy w nowym zeszycie „Pressji” zatytułowanym „Postmodernistyczna Solidarność”.

Oceany niespodzianek
W zrealizowanym z niezwykłym rozmachem serialu BBC „Oceany. Południowy Pacyfik” znalazły się zdjęcia, jakich do tej pory nie oglądaliśmy w żadnym filmie dokumentalnym.

Wśród nich sfilmowane z lotu ptaka ujęcia wybuchającego podwodnego wulkanu czy unikatowy materiał o torbaczu z rodziny kangurowatych, czyli drzewnym kangurze z Nowej Gwinei, o którego istnieniu do 1994 roku nikt nie wiedział.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

Czytasz fragment artykułu

Subskrybuj i czytaj całość

już od 14,90

Poznaj pełną ofertę SUBSKRYPCJI

Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Poleca - jdz/ek