Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dołącz do Stróżów

Na muzycznej scenie chrześcijan brakuje świeżej krwi – narzekaliśmy niedawno na łamach "Gościa". A tu proszę, pojawiła się impreza wychodząca naprzeciw naszym oczekiwaniom.

W Świdniku powstał I Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Maranatha”. Jego celem jest stworzenie młodym zespołom szansy zaistnienia na scenie muzycznej, ich promocja oraz możliwość wymiany doświadczeń. Jako gwiazda festiwalu, który odbędzie się 25 września, zagra formacja New Li-fe’m.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie do 25 sierpnia na adres organizatora karty zgłoszeniowej i trzech nagrań. Spośród zgłoszonych zespołów jury wybierze 10, które podczas festiwalu zaprezentują po dwa utwory. To jednak nie wszystko. Najlepsi będą mogli zaprezentować się podczas Międzynarodowego Festiwalu Stróżów Poranka – największej obecnie imprezy muzyków chrześcijan w Polsce.

– Zwycięzcy pokażą się w Boże Ciało na chorzowskich Polach Marsowych, a na jesień przyszłego roku zaplanowaliśmy koncert debiutów. Eliminacje zaczynamy od Świdnika, ale jeśli ta formuła się sprawdzi, chcielibyśmy w przyszłym roku wyławiać debiutantów także w innych miejscach kraju – zapowiada Ryszard Sadłoń, szef Stróżów.

Regulamin konkursu i wzór karty zgłoszeniowej można znaleźć na stronie: www.mok.swidnik.pl/maranatha

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji