Nowy numer 39/2023 Archiwum

Przegwizdane

Brad Terry& Joachim Mencel, Live In Fort Andross, Inspirafon 2009

Joachim Mencel wygrywa na przedwojennym Steinwayu pastelowe jazzowe pasaże, a legendarny klarnecista Brad Terry gwiżdze na to. Ładnie to tak? Ładnie.

Znakomity duet wydał właśnie krążek Live In Fort Andross. Album amerykańskiego klarnecisty, słynącego ze szczególnej umiejętności improwizowania jazzowego gwizdem, i Joachima Mencla, którego nie trzeba przedstawiać, to materiał zarejestrowany podczas koncertu w Brunswick, Maine (USA).

To niezwykły muzyczny dialog artystów, którzy grają od dawna i rozumieją się bez słów. Swe porywające kompozycje pianista New Life m. wygrywa na historycznym koncertowym fortepianie firmy Steinway, który przed II wojną światową podróżował z klasycznymi pianistami światowej sławy w czasie ich amerykańskich tournée. Płyta wnosi w nasze zacienione jesienne mieszkania mnóstwo światła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Quantcast