Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Rosja/ Media: w obwodzie woroneskim zbiegło sześciu rezerwistów zmobilizowanych na wojnę z Ukrainą

W obwodzie woroneskim, regionie Rosji graniczącym z Ukrainą, zbiegło w niedzielę sześciu rezerwistów zmobilizowanych na wojnę z sąsiednim krajem; mężczyźni wysiedli z pociągu i oddalili się w nieznanym kierunku - podało niezależne Radio Swoboda, powołując się na kanał Baza w serwisie Telegram.

Mężczyźni są poszukiwani przez policję; podejrzewa się, że rezerwiści mogli odjechać taksówką w kierunku Moskwy. Według kanału Baza w stolicy Rosji i obwodzie moskiewskim wzmocniono policyjne patrole w związku z incydentem. Informacje o ucieczce żołnierzy nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Doniesienia o zbiegłych rezerwistach napływają z jednostek wojskowych w całej Rosji, a także z linii frontu na Ukrainie. Żołnierze skarżą się na nieodpowiednie wyszkolenie i uzbrojenie oraz twierdzą, że dowódcy porzucają ich w strefie walk. W listopadzie ubiegłego roku 39 rosyjskich wojskowych uciekło z tego powodu ze strefy działań zbrojnych w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy - przypomniało Radio Swoboda.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama