Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Emeryci" z Arki

Taki duży, taki mały może świętym być – śpiewali 10 lat temu, a wraz z nimi śpiewała cała Polska. Wtedy nie mieli wątpliwości – z dziecięcą szczerością wierzyli w każde wyśpiewane słowo. A dziś, po 10 latach?

Na pytanie odpowiada książka Taki duży… – pasjonująca seria wywiadów z Kają Chmiel, Mikołajem Pospieszalskim, Majką Friedrich, Kasią Malejonek i Robertem „Licą” Friedrichem. Rozmawia z nimi Weronika Gurdek. Jej rozmówcy opowiadają o tym, jak życie, czasem bardzo boleśnie, zweryfikowało, czy Jezus – jak śpiewali przed dekadą – jest rzeczywiście ratownikiem.

Arka Noego jest fenomenem. Gdy 10 lat temu uśmiechnięte dzieci przekonywały, że „mały modli się najlepiej”, nikt nie spodziewał się tak potężnego sukcesu. Tymczasem dla wielu to największe rodzime dzieło ewangelizacyjne ostatnich lat.

Zdumiewa już sama statystyka: 7 autorskich albumów, 6 milionów sprzedanych i rozdanych płyt, 5 insertów do gazet, ponad 80 piosenek, 15 dorosłych muzyków i 15 dzieci (a około 60 w ciągu 10 lat), ponad 600 koncertów, 40 teledysków, średnio 300 wejść na stronę w ciągu dnia, 9 tras koncertowych, 6 wyjazdów zagranicznych, 5 zagranicznych wersji zespołu (angielska, hiszpańska, ukraińska, niemiecka i szwedzka), największy koncert dla 40 tys. ludzi w Lublinie, a najmniejszy: dla Krzysia w hospicjum.

To nie rekord jakiegoś międzynarodowego rockowego giganta. To rzeczywistość Arki. Gdzie tkwi klucz ich sukcesu? Przeczytaj.

Weronika Gurdek, Taki duży. Arka Noego 10 lat później, Paganini, Kraków 2008

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także