GN 43/2020 Archiwum

Rozmowy mocą

Babiarz o cudzie w Kanie, Durczok o walce z rakiem, Morozowski o odkrywaniu żydowskich korzeni, Strużyńska o codziennej modlitwie, a lider Raz, Dwa, Trzy o zachwycie. A wszystko w „Słowniku języka Boskiego”

Dużo upłynęło czasu, zanim Pan Bóg tak dość skutecznie pomieszał w Pana głowie? – bez owijania w bawełnę pyta popularnego aktora Radosława Pazurę ks. Kazimierz Sowa. Trwa program „Słownik języka Boskiego”. Rozmówcy siedzą w niezwykłej scenerii warszawskiej „Fabryki trzciny”. – Pan Bóg jest bardzo cierpliwy, wiem to na swoim przykładzie – odpowiada aktor. – Tuż po wypadku myślałem, że przytrafiło mi się coś strasznego, taka kara boska w potocznym rozumieniu.

Teraz wiem, że była to wielka łaska i błogosławieństwo. Dzięki temu wypadkowi w moim życiu wyrosły i zakwitły piękne rzeczy, m.in. sakrament małżeństwa, a w konsekwencji mała Klara. „Słownik języka Boskiego” – wydanie książkowe telewizyjnych spotkań z ludźmi z pierwszych stron gazet zbiera rozmowy o sprawach, o których gwiazdy zwykle nie mówią w kolorowych magazynach.

O swych poszukiwaniach, upadkach, zawirowaniach życiowych i niezwykłych odkryciach opowiadają m.in.: Krzysztof Hołowczyc, Jerzy Stuhr, Andrzej Grabowski, Anna Guzik, Robert Korzeniowski, Stanisław Soyka czy Michał Żebrowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także