GN 24/2018 Archiwum

Rozmowy mocą

Babiarz o cudzie w Kanie, Durczok o walce z rakiem, Morozowski o odkrywaniu żydowskich korzeni, Strużyńska o codziennej modlitwie, a lider Raz, Dwa, Trzy o zachwycie. A wszystko w „Słowniku języka Boskiego”

Dużo upłynęło czasu, zanim Pan Bóg tak dość skutecznie pomieszał w Pana głowie? – bez owijania w bawełnę pyta popularnego aktora Radosława Pazurę ks. Kazimierz Sowa. Trwa program „Słownik języka Boskiego”. Rozmówcy siedzą w niezwykłej scenerii warszawskiej „Fabryki trzciny”. – Pan Bóg jest bardzo cierpliwy, wiem to na swoim przykładzie – odpowiada aktor. – Tuż po wypadku myślałem, że przytrafiło mi się coś strasznego, taka kara boska w potocznym rozumieniu.

Teraz wiem, że była to wielka łaska i błogosławieństwo. Dzięki temu wypadkowi w moim życiu wyrosły i zakwitły piękne rzeczy, m.in. sakrament małżeństwa, a w konsekwencji mała Klara. „Słownik języka Boskiego” – wydanie książkowe telewizyjnych spotkań z ludźmi z pierwszych stron gazet zbiera rozmowy o sprawach, o których gwiazdy zwykle nie mówią w kolorowych magazynach.

O swych poszukiwaniach, upadkach, zawirowaniach życiowych i niezwykłych odkryciach opowiadają m.in.: Krzysztof Hołowczyc, Jerzy Stuhr, Andrzej Grabowski, Anna Guzik, Robert Korzeniowski, Stanisław Soyka czy Michał Żebrowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji