Nowy numer 39/2023 Archiwum

Muminki wracają

Muminki dryfują do ukochanego domu na pływającym, pełnym tajemniczych sprzętów teatrze. Sympatyczna rodzinka wróciła też na polskie ekrany.

Zwyczajny, spokojny dzień w Dolinie Muminków zostaje przerwany przez wybuch wulkanu, który wywołuje powódź. Rodzina Muminków jest zmuszona opuścić swą ukochaną dolinę w poszukiwaniu ratunku przed wielką wodą. Lato Muminków wyprodukowali w latach 70. Polacy w Se-Ma-Forze w formie serialu. Finowie przemienili przed rokiem krótkie filmiki w pełnometrażowy obraz.

Polska dobranocka już dawno zyskała miano kultowej. W Anglii powstały nawet jej fankluby. Klasyczna, poklatkowa, barwna animacja zachwyciła samą Tove Jansson. Polski film wyprzedził o 10 lat popularną japońską kreskówkę.

Wyprodukowany przez Finów film obdarza nowym życiem oryginalne Muminki. Materiał z serialu został całkowicie przebudowany i powtórnie zmontowany. Zmianie uległ też scenariusz, a do filmu dodano dialogi. Na szczęście niezmienione pozostały postacie Muminków – najsympatyczniejszych trolli świata.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast