Nowy numer 48/2020 Archiwum

Krótko w kulturze

Komiks o Auschwitz * Zaczęło się w Polsce * Teatromania w Bytomiu

Komiks o Auschwitz
Ukazał się komiks o obozie koncentracyjnym w Auschwitz „Miłość w cieniu zagłady”. Opowiada on o więźniach – Żydówce Mali Zimetbaum i Polaku Edwardzie Galińskim; o łączącym ich uczuciu, nieudanej ucieczce i tragicznej śmierci. To pierwszy z serii komiksów „Epizody z Auschwitz”, powstającej we współpracy z historykami. Kolejne przybliżą historie rotmistrza Witolda Pileckiego i św. Maksymiliana Kolbego.

Zaczęło się w Polsce
Kylie Minogue i Scorpions będą gwiazdami koncertu „Zaczęło się w Polsce”, zorganizowanego z okazji 20. rocznicy upadku komunizmu. 4 czerwca w Stoczni Gdańskiej wystąpią także Kora, Tomek Lipiński & Tilt, Lombard i Kombii, prezentując przeboje, które wpisały się w muzyczną historię wolnej Polski. Wejściówki w cenie 10 złotych są dostępne na stronach www.eventim.pl i www.ticketpro.pl, a także w EMPiK-ach. Wpływy z biletów przeznaczone zostaną na cele statutowe Europejskiego Centrum Solidarności, w szczególności na edukację.

Teatromania w Bytomiu
Brazylijskie LUME Teatro i czeskie Divadlo Skutr będą gwiazdami 11. Festiwalu Teatralnego „Teatromania”, który odbywa się do 5 czerwca w Bytomiu. W hali maszyn bytomskiej elektrociepłowni, Bytomskim Centrum Kultury i miejskich przestrzeniach wystąpią też artyści z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec i Polski. Pełny program znaleźć można na stronie: www.teatromaniafestiwal.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama