Nowy numer 43/2020 Archiwum

Modlitewnik pro-life

Czy modlę się w intencji dzieci poczętych? Głośna ostatnio sprawa „Agaty” z Lublina pokazała, jak bardzo potrzebna jest taka modlitwa.

Z pomocą przychodzi nam Modlitewnik obrońcy życia i rodziny, zawierający m.in. modlitwy w intencji małżonków, rodziców i dzieci, pracowników służby zdrowia czy osób sprawujących władzę i stanowiących prawo.

Książka wprowadza nas także w tematykę duchowej adopcji i wyjaśnia, na czym polega Światowa Krucjata Modlitwy w intencji obrony życia człowieka.

Cennym dodatkiem, dostarczającym argumentów do dyskusji, mogą być rozdziały poświęcone rozwojowi dziecka od poczęcia, wykazujące absurdalność sloganów powtarzanych przez zwolenników aborcji. Więcej informacji na: www.prolife.com.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego

 

Zobacz także