Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Koniec z końcem

Jeszcze przed dekadą czytałem, że Bóg zaspokaja potrzeby, a nie pragnienia. Tyle, że potrzeby zaspokaja pracownik MOPS-u, a nie Król Królów.

Dziś jedne z najważniejszych słów psalmu, jakie usłyszałem: "Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twego serca" (Ps 37, 4).

Jeszcze przed dekadą w mojej Biblii, czytałem że Bóg spełnia "potrzeby", a nie "pragnienia". Nie ośmielałem się prosić o więcej, bo "przecież nie wolno się narzucać" i z zaciśniętymi zębami należy realizować plan minimum. Ale wówczas, podczas przełomowego dla mnie czasu kryzysu, odkryłem, że potrzeby spełnia pracownik MOPS-u, a nasz Bóg jest królem, do którego "należy ziemia i wszystko, co ją napełnia".

To wtedy podczas cichej modlitwy w kaplicy szepnąłem: "Panie, jeśli podoba Ci się nasze uwielbienie, daj nam sprzęt", a On wypełnił tę prośbę już kolejnego dnia. Do tego stopnia, że spłoszony zaoponowałem: nie możemy tego przyjąć!

Jakie moje marzenia spełnił?

Pracę w słowie. Skończyłem prawo i nie sądziłem, że będę dziennikarzem i objadę Polskę wzdłuż i wszerz, głosząc Dobrą Nowinę. Zazdrościłem znajomym dominikanom, którzy ruszali w świat z konferencjami, a w Krakowie na Stolarskiej czułem się jak u siebie w domu. I wówczas Pan Bóg "wplątał" mnie w książkę "Radykalni", która okazała się początkiem dziennikarskiej przygody.
Mam wspaniałą rodzinę, dzieci i choć emocje sięgają czasami tych, które sejsmografy odnotowywały podczas derbów Śląska, to kolejne spełnione marzenie i dar, na który nie zasłużyłem.

Tak, jestem wdzięczny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się