Nowy numer 21/2023 Archiwum

Cejrowski w finale

Filmy dokumentalne: „Stefan Norblin” w reżyserii R. Ćwiklińskiego, „Powstanie zamojskie” M. Gronowskiego, „Uciekinier” M. T. Pawłowskiego oraz „Wojciech Cejrowski – Boso przez świat” A. Horubały znalazły się jako jedyne polskie produkcje w finale prestiżowego konkursu programów telewizyjnych – New York Festivals 2008.

W ścisłym finale, obok filmów TVP, znalazły się produkcje TVE, ABC News, Discovery Chanel i wielu innych światowych stacji telewizyjnych. Wręczenie nagród odbędzie się 1 lutego 2008 r. podczas uroczystej gali w Nowym Jorku.

„Powstanie zamojskie” to czteroczęściowa wstrząsająca seria, przedstawiająca nieznane dotychczas szczegóły historyczne powstania. „Uciekinier” ukazuje niezwykłą sylwetkę Kazimierza Piechowskiego, który był w pierwszej grupie uciekinierów z Auschwitz w 1942 roku.

W filmie po raz pierwszy zostały zaprezentowane zdjęcia z prywatnych archiwów oficerów SS obozu. „Stefan Norblin” to próba przywrócenia pamięci o Stefanie Norblinie – ilustratorze, grafiku reklamowym, malarzu portreciście, projektancie mody i scenografie teatralnym. „Wojciech Cejrowski – Boso przez świat” jest zapisem podróży Wojciecha Cejrowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast