GN 48/2020 Archiwum

Wojna i pokój

Największą telewizyjną koprodukcję europejską – miniserial „Wojna i pokój”, według powieści Lwa Tołstoja, pokaże na jesieni Polsat. Premierowy pokaz serialu odbył się w ubiegłym tygodniu w Rzymie.

W premierze wziął udział polski kompozytor Jan A. P. Kaczmarek, który skomponował muzykę. Film zobaczą również widzowie największych europejskich stacji telewizyjnych.

Głównymi producentami serialu są stacja RAI oraz włoska firma Lux Vide, która wyprodukowała m.in. obraz „Jan Paweł II” z Jonem Voightem w roli głównej. Polsat był jednym ze współproducentów „Wojny i pokoju”. Reżyserem serialu jest Robert Dornhelm, autor m.in. telewizyjnego serialu „Dziesięć przykazań”, nominowanego do trzech nagród Emmy.

W roli Nataszy Rostowej wystąpi francuska aktorka Clemence Poesy, Piotra Bezuchowa zagra niemiecki aktor Alexander Beyer, w Andrieja Bołkońskiego wcieli się Włoch Alessio Boni, a w Bołkońskiego seniora – Malcolm McDowell. W filmie występują aktorzy z Włoch, Francji, Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Hiszpanii. Polskę reprezentują m.in. Wenanty Nosul (żołnierz rzymski w „Pasji” Mela Gibsona), Paweł Burczyk („Na dobre i na złe”, „Plebania”).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama