Nowy numer 44/2020 Archiwum

Młodzi śpiewają Koniecznego

Trudno przeskoczyć poprzeczkę, jaką piosenkom Zygmunta Koniecznego ustawiła Ewa Demarczyk.

Ostatnio znalazło się kilkoro śmiałków. Powstała Konieczność miłości – płyta z utworami „piwnicznego” kompozytora w wykonaniu wykonawców młodego pokolenia, którzy w ostatnich latach pojawili się na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie i Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Usłyszymy znane od kilkudziesięciu lat piosenki w wykonaniu Iwony Loranc, Pauliny Bisztygi, Natalii Grosiak i Mariusza Orzechowskiego. Słynne „Groszki i róże”, „Taki pejzaż”, „Konie Apokalipsy” czy „Pocałunki” zyskały zupełnie nowe oblicze i zaczęły żyć nowym życiem. Nad całością czuwał Mariusz Lubomski.

Album kupisz na: www.paganini.com.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także