Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Więcej niż Oscar

Rola Wojtyły w filmie, to coś więcej niż Oscar” – powiedział Jon Voight, kiedy dowiedział się, że zagra Jana Pawła II w telewizyjnym filmie Johna Kenta Harrisona.

Film miał uroczystą światową premierę 17 listopada 2005 roku w Watykanie w Auli Pawła VI. Obecny był na niej następca Jana Pawła II, Benedykt XVI. „Film ten jest kolejnym dowodem miłości, jaką ludzie obdarzają polskiego Papieża, oraz wielkiego pragnienia zapamiętania go, ponownego ujrzenia, poczucia jego bliskości” – powiedział po projekcji Papież. Kreacja Voighta należy do najmocniejszych atutów składającego się z dwóch części filmu, którego skróconą o około 40 minut wersję obejrzało w naszych kinach dwa miliony widzów.

Obecnie do sklepów trafiła płyta DVD z pełną wersją Jana Pawła II. W pierwszej części, przedstawiającej życie Karola Wojtyły do chwili wyboru na papieża, w rolę Wojtyły wcielił się Cary Elwes, który zagrał naturalnie i z wyczuciem. Dystrybutor filmu, Carisma Entertainment Group, zapowiada także niespodzianki dla wszystkich kolekcjonerów.

Wkrótce w empikach pojawi się specjalne, dwupłytowe wydanie filmu z różnymi dodatkami. Na polskim rynku znajdzie się też płyta z filmem w wersji HD. Będzie to pierwszy wydany w Polsce film fabularny w tej technologii.

« 1 »
oceń artykuł

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji